Elon Musk, Tesla’nın klasik Atari oyunlarını da içeren Versiyon 9.0 yazılım güncellemesini 4 hafta içinde çıkaracağını söylüyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, bir sonraki büyük araç yazılımı güncellemesi ‘Versiyon 9.0’ için belirlenen takvimi güncelledi. Versiyon 9.0, bazı klasik Atari oyunlarını ‘easter egg’ olarak içerecek.
Tesla, ‘Versiyon 8.0’ sürümünü 2016’da çıkarmıştı.

Bu sürüm, o dönem Tesla’nın çıkardığı en önemli ‘havadan’ yazılım güncellemesiydi. Bu güncelleme ile kullanıcı arayüzü yenilenmiş, birkaç yeni özellik getirilmiş ve Autopilot’a ilişkin bazı iyileştirmeler yapılmıştı.

Versiyon 8.0’ın üzerinden iki yıl geçti ve şimdi Musk, Tesla’nın Versiyon 9.0 yazılım güncellemesinin ilk kez ‘tamamen sürücüsüz kullanım’ özellikleri ile beraber Ağustos ayında çıkacağını duyuruyor.

CEO, güncellemenin bu yaz yapılacağını söylemişti ve bugün takvimi sadece 4 hafta ile sınırladı, yani güncelleme bu ayın sonuna kadar çıkmış olmalı.

Musk, güncellemenin aynı zamanda bazı klasik Atari oyunlarını da ‘easter egg’ olarak içereceğini söyledi.

Musk; Pole Position, Tempest ve Missile Command’nı bu oyunların arasında olacağına değindi.

 

Hatta, Pole Position’daki kontrol biriminin otomobilin direksiyonu olacağını söyledi. Elbette oyun sadece araç park halindeyken oynanabilecek.

Gerçekten işe yarayacak özelliklere gelecek olursak, Musk, ‘Versiyon 9.0’ güncellemesiyle birlikte Tesla’nın yeni bir Autopilot arayüzü çıkaracağını da duyurdu.

Söylenenlere göre bu güncelleme, Autopilot’u, özerk sürücü yardımcısı sistemi olarak, 2. seviyeden 3. seviyeye çıkarabilecek yeni özellikler içeriyor.

Musk, bu versiyona çok talep edilen yazılım güncellemelerini mobil uygulamadan başlatma özelliğini de eklemeye çalışacaklarını söyledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.